Opinię publiczną rozgrzewa ostatnio historia pewnego romansu. Nawiązuje się bliska relacja między wiceprezesem znanego konserwatywnego think-tanku i jego również bardzo wierzącą współpracownicą. On ma żonę, ona ma męża i dzieci. On był świadkiem na jej ślubie z zaproszenia jej męża. Jak to możliwe, że w takiej relacji dochodzi do romansu? Z dystansu wygląda to jak misterna intryga losu, która postanowiła doprowadzić wspomnianą dwójkę kochanków do tragicznego zakończenia. Tracą rodziny, tracą reputację, ale mają swoją relację. Oczywiście nie oceniamy, nie jesteśmy także od tego, by przewidywać jak długo ta relacja potrwa i czy jej konsekwencje warte są takich poświęceń. Jedno jest pewne – w pracy detektywa widzieliśmy już niejedną relacje, która teoretycznie nie miała prawa mieć miejsca. Ludzka natura jest jednak zupełnie nie do przewidzenia.

Jak zdrada boli najbardziej? Taka, gdy cios zadają bliscy

– Nie ma dla detektywa żadnych zaskoczeń w tym, że w relacje o charakterze romansów wchodzą mężowie z siostrami swoich żon, żony z braćmi i przyjaciółmi swoich mężów. Przyjaciółki domu wikłają się w romanse z mężami kobiet z którymi łączą je bliskie przyjacielskie relacje, mężczyźni zdradzają żony z nianiami. Naprawdę, tych konfiguracji jest mnóstwo. Nie ma reguły kiedy coś takiego się stanie. Zwykle jednak, gdy dochodzi do „spokrewnionego” romansu to osoba, która była oszukiwana jest bardzo zaskoczona. Zdarzają się sytuacje, że zgłasza się do nas mąż i mówi, że podejrzewa żonę o romans. W trakcie śledztwa okazuje się, że owszem jest romans i to z jego najlepszym przyjacielem. Dochodzi do potajemnych schadzek, często nawet pod okiem niczym nieświadomego męża. Jest to zachowanie bardzo perfidne, ale gdy w grę wchodzi namiętność to nie ma żadnych granic, które nie zostają przekroczone – mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes Grupy AVERTO.

Zdrady to tematy, którym najczęściej zajmują się detektywi. Takich spraw jest nawet kilkadziesiąt miesięcznie w całej Polsce. Grupa AVERTO słynie z wysokiej skuteczności wykrywania zdrad. Prowadzimy operacje obserwacyjne, ale w naszej palecie działań jest także wiele innych sposobów na odkrycie prawdy. W ostatnim czasie media rozgrzewane są historią romansu pary konserwatywnych aktywistów.

– Nie jestem zwolenniczką oceniania konkretnych sytuacji. Musimy jednak pamiętać, że miłość i namiętność oraz pożądanie to emocje, których okiełznanie jest często absolutnie niemożliwe. Detektywi każdego tygodnia odkrywają prawdę, która dla wielu osób jest często aż nieprawdopodobna. Czy to znaczy, że mamy nie ufać naszym przyjaciółkom / przyjaciołom? Kontrolować współpracowników? Odradzam, bo bardzo łatwo wpaść w obsesję zazdrości, a takie sytuacje również nie sprzyjają budowaniu żadnych kontaktów. Ważne jest jednak, by dokładnie wsłuchiwać się w sygnały wysyłane nam przez współmałżonków. Często jest tak, że zdradę poprzedza bardzo wyraźna zmiana w relacji. Ochłodzenie, gorszy kontakt, większy dystans – mówi Małgorzata Marczulewska.

Kiedy możemy podejrzewać zdradę?

Specjaliści mówią wprost: nie ma na to żadnej reguły. Czasem zdrada staje się czymś bardzo oczywistym, bo zauważamy pewne symptomy. Czasem jednak mężowie czy żony oszukiwane są latami, a niewierność jest ujawniana zupełnie przez przypadek.

– Jest kilka symptomów dość oczywistych. To przede wszystkim zmiana zachowania albo większa czułość i troska albo oschłość i unikanie kontaktu. Wszystko zależy od tego, jaki jest ogólny charakter człowieka z którym mamy do czynienia. Wiele Pań przychodzi do nas i mówi: mąż na pewno mnie zdradza, bo zaczął chodzić na siłownię i używać droższych perfum. Uspokajamy, że nie każda zmiana zachowania oznacza zdradę, ale na pewno może budzić podejrzenia – mówi Marczulewska.

– Odradzam działanie na własną rękę. Żony często zaczynają wypytywać mężów, szperać im w rzeczach prywatnych, podkradają telefony, przychodzą niezapowiedziane do pracy. To nie jest nic złego, ale daje sygnał, że podejrzenia są. Tak często „płoszymy” zdradzającego, a to powoduje, że trudniej jest dojść do prawdy – mówi Małgorzata Marczulewska.

Zapraszamy do korzystania z profesjonalnych biuro detektywistycznych – Grupa AVERTO jest do Państwa dyspozycji.