Najpierw szkolenie, potem spotkanie integracyjne, świetna zabawa, trochę alkoholu i… często sytuacje, które później chcielibyśmy zapomnieć. Doświadczenia detektywów jasno pokazują, że podczas letnich wyjazdów szkoleniowych i integracyjnych bardzo często dochodzi do zdrad i sytuacji o podłożu seksualnym. – Praca jest ogólnie miejscem, gdzie rodzi się wiele relacji o podłożu romantycznym. Wyjazdy integracyjne sprawiają, że ten bardzo formalna formuła miejsca pracy zostaje zrzucona, a przy dobrej zabawie nie trudno o romanse – mówi Małgorzata Marczulewska.

  • Miejsca pracy to często przestrzeń, gdzie rozpoczynają się relacje romantyczne i romanse
  • Wyjazdy integracyjne sprzyjają poluzowaniu atmosfery i przejścia z relacji służbowych na nieformalne
  • Alkohol, zabawa, wynajęte pokoje hotelowe – czasem wyjazdy integracyjne kończą się krótkimi chwilami zapomnienia, a czasem płomiennymi romansami
  • Detektywi w takich miejscach zbierają informacje czy małżonkowie zachowują się prawidłowo

Detektywi są wówczas proszeni, by zweryfikować czy mąż lub żona zachowuje się prawidłowo podczas spotkań i wyjazdów integracyjnych. Czasem dochodzi do sytuacji, które niestety potwierdzają negatywne podejrzenia naszych klientów.

– Podczas wyjazdów integracyjnych niektórym po prostu puszczają hamulce. Jeżeli między pracownikami pojawia si chemia już miejscu pracy, to na wyjeździe ma ona wszelkie predyspozycje do spowodowania sytuacji jednoznacznej. Alkohol, dobra zabawa, wynajęte pokoje hotelowe, niektórzy małżonkowie są realnie zaniepokojeni takimi wyjazdami i proszą detektywów o „pilnowanie” czy mąż albo żona, chociaż częściej mąż, zachowuje się godnie – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i prezes zarządu Grupy AVERTO.

– Imprezy integracyjne mają „swój klimat”. Luźniejsza atmosfera powoduje, że czasem dochodzi do sytuacji niespodziewanych. Takie romanse są zwykle mocno ukrywane w miejscu pracy: szepty, karteczki, ukrywane spojrzenia. Do zdrady dochodzi wówczas nie w trakcie trwania imprezy, a później. Detektywi najczęściej weryfikują gdzie po imprezie idzie obiekt naszych obserwacji. Bardzo często to nie jest ich własny pokój hotelowy – mówi Małgorzata Marczulewska. – Imprezy integracyjne powodują, że dochodzi do zbliżeń: przytulenia, wspólny taniec, alkohol. Niektóre sytuacje to tzw. momenty zapomnienia, ale czasem jest to początek długich i płomiennych romansów – dodaje.

Detektywi przyznają, że przyjmują zlecenia dotyczące nie tylko szkoleń firmowych i spotkań integracyjnych, ale także np. wyjazdów do sanatorium czy w delegacje służbowe. – Weryfikacja podejrzeń to ważna sprawa. Nie ma nic gorszego niż życie w niepewności i niesłuszne podejrzenia – dodaje Małgorzata Marczulewska.