Kancelaria Wódkiewicz & Sosnowski będzie współpracować z Grupą AVERTO oraz Stowarzyszeniem Stop Nieuczciwym Pracodawcom. W kwietniu podpisane zostało porozumienie formalizujące współpracę kancelarii i stowarzyszenia. – Zyskaliśmy silnego partnera, który będzie wspierał nas w ogromnej ilości projektów społecznych, które realizujemy. Mowa o pomocy pracownikom poszkodowanym przez pracodawców oraz opiniowaniu zagadnień przy których interweniujemy – mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes Grupy AVERTO. – Obserwujemy działalność Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom od wielu miesięcy, cieszymy się, że współpraca incydentalna przerodzi się w regularną działalność. Liczymy, że efektem będzie pozytywne rozwiązanie wielu problemowych spraw – mówi mec. Grażyna Wódkiewicz z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

Przestrzeni do współpracy będzie całe mnóstwo! Kancelaria Wódkiewicz & Sosnowski to zespół doświadczonych prawników, którzy służą pomocą w sprawach związanych zarówno z prawem pracy, prawem gospodarczym jak i sprawami natury społecznej. Współpraca pomiędzy podmiotami polegać będzie przede wszystkim na konsultacjach w sprawach z którymi mieszkańcy zgłaszają się do stowarzyszenia. – Cenimy sobie idee Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Naszym wkładem we wspieranie pracowników, którzy czują się pokrzywdzeni przez swoich pracodawców będzie nasza wiedza, doświadczenie i umiejętności. Stowarzyszenie może liczyć na nasze doradztwo oraz opiniowanie spraw, które trafiają do organizacji – zapewnia mec. Grażyna Wódkiewicz. – Nasze ostatnie wspólne tematy dotyczyły np. konieczności deklaracji poddania się szczepieniom, spraw związanych z zaległymi urlopami czy sprawami alimentacyjnymi. To zapewne dopiero początek, bo wiemy, ze do stowarzyszenia trafia dziennie nawet kilkanaście tematów – dodaje mec. Marek Jarosiewicz.

Grupa AVERTO zajmuje się sprawami z zakresu windykacji oraz detektywistyki i wywiadu gospodarczego. W ramach grupy prężnie działa stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom. Jak wyjaśnia jego prezes Małgorzata Marczulewska współpraca z kancelarią Wódkiewicz & Sosnowski to ważny etap w działaniu w trudnych czasach pandemii: – Spraw jest całe mnóstwo, a pytania mieszkańców do nas często wymagają konsultacji z prawnikami. Wiemy dzisiaj, że naszymi partnerami są najlepsi eksperci na szczecińskim rynku. Bardzo dziękuję za zaufanie i jestem przekonana, że wielu osobom uda się pomóc dzięki naszemu współdziałaniu – dodaje Prezes Marczulewska.