Światem show-biznesu wstrząsnął erotyczny skandal ze znanym aktorem i kontrowersyjną transseksualistką w tle. Nie oceniając całej sytuacji i nie komentując skomplikowanych relacji między celebrytami przedstawiciele Grupy AVERTO w ostatnim czasie aktywnie zabierają głos w sprawie coraz powszechniejszego zjawiska szantaży erotycznych. – Problem jest poważny i cieszymy się, że zainteresował on media. Tutaj nie chodzi o sensację, a o to, że trafiają do nas ludzie, którzy przez swój nierozsądek lub nieświadomość stają się ofiarami przestępczych procederów – mówi Małgorzata Marczulewska.

O szantażach erotycznych Małgorzata Marczulewska mówiła ostatnio na łamach największych mediów w Polsce. Jak wyjaśnia: aktywność medialna sprzyja budowaniu świadomości społecznej. Powtarzamy: relacje internetowe muszą być oparte na wzajemnym BRAKU ZAUFANIA. Nie należy wysyłać nikomu nagich zdjęć. Podczas spotkań również należy zachować ostrożność. Ryzykowne kontakty to nasza własna odpowiedzialność.

– Zgłaszają się głównie mężczyźni. Zazwyczaj już na skraju załamania nerwowego, bo zanim przyjdą do nas to przez wiele tygodni, próbują dogadać się z szantażystami. Płacą im pieniądze, proszą o przekazanie kompromitujących materiałów, godzą się na upokarzające rzeczy, byle tylko dogadać się i uniknąć kompromitacji. Szantażyści są jak terroryści, nie wolno z nimi negocjować. Jeżeli zapłacimy raz, to będziemy płacić regularnie. Szantażysta wyciągnie z ofiary wszystkie pieniądze, skłoni go do sprzedaży majątku, a nawet do wzięcia kredytów. Tego tematu nie można ignorować, bo mówimy o wielkich ludzkich tragediach, które są efektem nieuwagi, nierozsądku i poczucia, że tajemnica to tajemnica – mówiła Małgorzata Marczulewska w wywiadzie dla Newsweek Polska.

– Ok. 90 proc. spraw to szantaże na tle erotycznym: zdrada małżeńska, udział w orgiach seksualnych, relacje seksualne z osobami tej samej płci lubi transseksualnymi. Są to działania, które ofiara szantażu skrzętnie ukrywa przed całym światem. Wielu ludzi prowadzi podwójne życie i przeraża ich sama myśl, że prawda mogłaby ujrzeć światło dzienne. Mamy więc sprawy przykładnych mężów i ojców, którzy utrzymywali relacje seksualne z innymi mężczyznami, albo takich, którzy brali udział w kilkunastoosobowych orgiach seksualnych, na których nie brakowało alkoholu i substancji psychoaktywnych, gdy tylko żona wyjeżdżała z dziećmi za miasto. Pozostałe 10 proc. to szantaże w stylu: „Wiem, że zatrudniasz nielegalnie pracowników i cię zgłoszę, jeżeli mi nie zapłacisz czy nie dasz podwyżki” – to fragment wywiadu dla Wirtualnej Polski.

PUBLIKACJE PRASOWE NA TEMAT SZANTAŻY Z UDZIAŁEM PREZES MAŁGORZATY MARCZULEWSKIEJ:

https://kobieta.wp.pl/detektywka-marczulewska-szantazy-na-tle-erotycznym-jest-coraz-wiecej-6790714097814272a

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/sebastian-fabijanski-i-rafalala-szantazy-erotycznych-jest-coraz-wiecej/pgx7k6z

https://www.miastokobiet.pl/szantazysci-sa-jak-terrorysci-detektywka-o-rosnacej-liczbie-szantazy-na-tle-seksualnym/

https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/07/12/fabijanski-rafalala-maffashion-szantaz-na-tle-seksualnym

https://www.pomponik.pl/plotki/news-sprawa-fabijanskiego-zatacza-coraz-wieksze-kregi-renata-kim-,nId,6156559