Czy to proste zadanie? Jak weryfikować podejrzenia? Czy pierwsza myśl i intuicja zawsze są słuszne? Dlaczego zdradzamy? Jak to robi mężczyzna, a jak kobieta? Czy są symptomy, które zawsze powinny nas niepokoić? O zdradzie można mówić godzinami, bo to jedno z najbardziej zagadkowych zjawisk społecznych na świecie. Łączymy się w pary, budujemy relacje, zakładamy rodziny i… czasem bez powodu, czasem zaniedbywani, czasem wręcz traktowani źle, decydujemy się na krok, który stawia naszą przyszłość pod znakiem zapytania.
Grupa AVERTO zajmuje się detektywistyką od ponad 10 lat. W nowym cyklu „Rozmowa z detektywem” Prezes Małgorzata Marczulewska co dwa tygodnie będzie przybliżać widzom mechanizmy związane z jej pracą. Polecamy wywiad. Rozmowę prowadzi dziennikarz Michał Kaczmarek.
Odcinek 1: JAK ROZPOZNAĆ ZDRADĘ
– Rozpoznać zdradę nie jest łatwo. Zwykle klienci mówią nam o symptomach, wątpliwościach czy podejrzeniach np. zmiany w wyglądzie, troska o kondycję, kupowanie nowych ciuchów. Najważniejszym symptomem jest… telefon. Nie leży swobodnie na stole, a ciągle jest w dłoniach żony czy męża. Zwykle jest tak, że osoba zdradzająca bardzo pilnuje swojego telefonu i ciągle z niego korzysta – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska. – Pozyskanie legalnych dowodów zdrady wymaga obserwacji i udowodnienie zdrady w sposób fizyczny. Korespondencja czy flirt na portalu randkowym nie jest jeszcze dowodem zdrady – wyjaśnia.
– Samodzielne śledztwo nie jest dobrym pomysłem. Śledzenie męża bez umiejętności może spowodować np. jego większą czujność, a to utrudnia realne odkrycie prawdy. Wiele razy dochodzi do sytuacji, że przychodzi do nas klient i mówi: „jeździłem za swoją żoną i się zorientowała. Teraz wy będziecie jeździć”. No nie. Ta żona już wie, że mąż jest czujny i ona także staje się czujniejsza – mówi Małgorzata Marczulewska.
Zachęcamy do zobaczenia pierwszego odcinka naszego programu: