Grupa AVERTO zajmuje się detektywistyką, ale także windykacjami oraz wywiadem gospodarczym. Czwarta część cyklu „Rozmowa z detektywem”, którą możecie zobaczyć w mediach społecznościowych Grupy AVERTO dotyczy właśnie gospodarczej części naszej pracy. Jak mówi Małgorzata Marczulewska w rozmowie z red. Michałem Kaczmarkiem, bardzo często jest tak, że windykacja i detektywistyka się łączą. Jak to?

Windykacja to domena Grupy AVERTO od ponad dekady. Obecnie windykacji jest znacznie więcej, co jest efektem trudnej sytuacji gospodarczej, pandemii koronawirusa, inflacji, kryzysu energetycznego oraz wojny w Ukrainie.

Jakie sektory gospodarki są najczęściej poddawane windykacji? Małgorzata Marczulewska nie ma wątpliwości, że to sektor budowlany oraz transport, czyli branże, gdzie zadłużenia są nominalnie najwyższe.  Straty bardzo często generuje także gastronomia oraz usługi.

– Długów jest coraz więcej, co jest wynikiem np. rosnących rachunków i trudnej sytuacji gospodarczej. Problemy mają zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa. Zajmujemy się głównie windykacją wobec osób posiadających działalności gospodarczych. Pożyczki między osobami fizycznymi czy alimenty to ok. 10% wszystkich naszych spraw. Zajmujemy się także osobami bezskutecznymi w postępowaniu egzekucyjnym. Tutaj potrzeba połączenia naszej działalności detektywistycznej, by ustalić: gdzie się podział majątek? – mówi Małgorzata Marczulewska.

Jak wygląda praca windykatora? Tutaj trzeba przyznać, że należy walczyć z medialnym stereotypem, że windykator jest brutalny czy siłowy. Owszem, to nie jest łatwa praca. Nikt nie mówi, że odzyskiwanie długów to przyjemność. Ważny jest jednak szacunek oraz możliwość porozumienia.

– Zły windykator to stereotyp stworzony przez media. Windykator nie musi mieć mięśnie, ale musi myśleć. Skuteczna windykacja to windykacja, która prowadzi do spłacenia zadłużenia. Potrafię wyczuć, kiedy jestem oszukiwana. Niestety większość dłużników nie tyle nie ma jak zapłacić, a po prostu nie chce tego zrobić – mówi Małgorzata Marczulewska.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. PEŁNY ZAPIS ROZMOWY:

https://www.facebook.com/avertospzoo/videos/1292797924609452