Jeżeli komuś wydaje się, że w wakacje detektywi wypoczywają, a zleceń i zadań jest mniej to są w poważnym błędzie. Owszem, zadań typowo gospodarczych jest mniej, ale prawdziwy renesans przeżywają sprawy związane ze zdradami i kwestiami obyczajowymi. Jak mówi Prezes Grupy AVERO Małgorzata Marczulewska sezon wakacyjny budzi w nas pożądanie, którego konsekwencje często mają miejsce kilka tygodni później.

Wakacje to sezon na zdradę? Detektywi ruszają nad morze i na wyjazdy integracyjne

Zdrady to temat, który w sezonie wakacyjnym zajmuję uwagę większości detektywów z Grupy AVERTO. Czy w wakacje dochodzi do większej ilości zdrad? Trudno to ocenić jeżeli chodzi o liczby, na pewno jednak jest wiele więcej pracy operacyjnej polegającej na sprawdzaniu: Co mąż robi na wakacjach? Co żona robi w delegacji? Jak dodają nasi specjaliści w wakacje rodziny spędzają z sobą więcej czasu, co powoduje, że małżonkowi są bardziej czujni jeżeli chodzi o zachowanie męża czy żony.

– Weryfikowanie zachowania mężów czy żon na wakacjach czy wyjazdach, w których nie uczestniczy partner zdarza się bardzo często. Żona wyjeżdża rzekomo z przyjaciółkami, a mąż ma wątpliwości czy to prawda i prosi detektywów o weryfikację. Zdarzały się sytuacje, że rzeczywiście małżonek lub małżonka wprowadzane były w błąd  i pod przykrywką „męskiego” lub „damskiego” wypadu małżonek urządzał sobie tygodniowe wakacje pozamałżeńskie. Ciekawe były również historie, gdzie okazywało się, że grupka panów lub pań wyjeżdżało owszem z przyjaciółkami, tak jak deklarowali swoim małżonkom, ale na tych wyjazdach. Cóż, powiedzenie, że „byli niegrzeczni” byłoby sporą dyplomacją. Takie historie się zdarzają, weryfikujemy je i dostarczamy naszym klientom prawdę – mówi Prezes Małgorzata Marczulewska.

– Przebojem swojego czasu było sprawdzanie czy policjanci wyjeżdżający do pracy nad morze w sezonie są wierni. Zdarzały się również historie sprawdzania Pań, które pracują w hotelach lub pensjonatach – dodaje Małgorzata Marczulewska. – Nie jestem fanką przesadnych podejrzeń i uważam, że nieuzasadniona zazdrość potrafi zabić związek i nieodwracalnie zniszczyć relacje. Jeżeli jednak występują podejrzenia to lepiej je zweryfikować niż się zadręczać – dodaje.

Kradzieże na placach budowy są coraz częstsze. Detektywi proszeni o weryfikację spraw

Praca detektywów w wakacje to nie tylko sprawy związane ze zdradami. Tematów gospodarczych jest mniej, ale są one bardziej konkretne jeżeli chodzi o obszary tematyczne. – Praca sezonowa i praca tymczasowa to bardzo poważne wakacyjne problemy. Nasze stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawców zawsze odbiera dużo sygnałów w tym zakresie. Jakie sprawy trafiają do detektywów? Najczęściej te, gdzie dochodzi do niewypłacenia pieniędzy z kontraktów tymczasowych mających trwać trzy miesiące. Zdarzają się także skargi od pracowników zatrudnionych zagranicą. Trafiają do nas rodziny skarżące, że nagle urwał się kontakt z członkiem rodziny, który jest zatrudniony zagranicą lub zachowuje się on inaczej – mówi Prezes Grupy AVERTO Małgorzata Marczulewska.

Praca sezonowa to jednak nie tylko kłopoty dla pracowników, ale i często dla pracodawców i właścicieli firm. Już w tym sezonie otrzymywaliśmy zgłoszenia o kradzieżach. Szczególnie na placach budowy: – To prawdziwa plaga. Ceny materiałów budowlanych szybują do góry i mamy ogromną liczbę zgłoszeń o tym, że z placów giną cegły, rusztowania, wszelkie materiały. Detektywi są proszeni o weryfikację czy to kradzież zewnętrzna czy pracownicza. Różnie się zdarza – dodaje.

GRUPA AVERTO ZAPRASZA DO KONTAKTU