Przebite opony w samochodach, spalone ubrania, brak możliwości kontaktów z dziećmi czy nawet… anonimowe listy do pracodawców lub próby zepsucia reputacji poprzez publikowanie erotycznych zdjęć czy filmów. Tak, wiele jest sposobów, by się zemścić. Nikt nie wie o tym tak dobrze, jak detektywi. – Jeżeli ktoś myśli, że sprawa zdrady kończy się w momencie jej wykrycia to jest w poważnym błędzie. Cała „zabawa” zaczyna się później. Rozwód, orzekanie o winie, podział majątku, podział kontaktu z dziećmi. Wiele chwytów w tym przypadku to ciosy poniżej pasa. My jako detektywi zawsze radzimy spokój i rozsądek, ale jak w grę wchodzi miłość, rozczarowanie, chęć zemsty, to czasem nie ma miejsca na wyrozumiałość. Naszym zadaniem jest niwelowanie strat i zapobieganie szkodom. Pod każdym możliwym względem – mówi Małgorzata Marczulewska, prywatny detektyw oraz Prezes Grupy AVERTO.

Zachęcamy do wysłuchania nowego podcastu na platformach YouTube oraz Soundcloud. Dzisiaj skupimy się na mścicielkach płci żeńskiej, ale w kolejnym podcaście bohaterami tego tematu będą… panowie. Oni również potrafią mścić się w sposób wyrafinowany i… mniej wyrafinowany.

„Zraniona kobieta idzie jak czołg, nic jej nie zatrzyma”

Stwierdzenie z nagłówka powyżej to cytat z podcastu Grupy AVERTO. Prezes Małgorzata Marczulewska – prywatny detektyw, windykator i przedsiębiorca, przyznaje, że w swojej karierze widziała już niemal wszystko. Niektórzy niesłusznie uważają, że zdrada kończy się w momencie zdemaskowania kochanków. Wręcz przeciwnie. To dopiero otwiera szereg procesów, które mają naprawdę niszczycielską moc.

– Oszukana, zraniona, spada jej samoocena, czuje się gorsza, brzydsza i głupsza. Naszą rolą jest pokierowanie ofiarą zdrady w tym kierunku, by zemsta nie przesłoniła zdrowego rozsądku. Zdrada nigdy nie jest przyjemna. Osoby, które zostały zdradzone popadają w depresję, tracą chęć do życia, a kiedy już znajdują energię to bardzo często ich paliwem do życia jest właśnie zemsta i zabranie byłemu, wiarołomnemu mężowi, wszystko co się tylko da. Często mówię, że zraniona kobieta jest jak czołg, jak terminator. Idzie do przodu, nic jej nie zatrzyma – mówi Małgorzata Marczulewska.

Jakie zachowania stanowią kanon takich spraw? Niszczenie mienia, nagabywanie byłego męża, nachodzenie kochanki, szantaże, ograniczanie kontaktów z dziećmi, dalekoidące oczekiwania materialne. Oczywiście można powiedzieć: zdradził, jest sam sobie winien. Dobrze jednak wiemy, że nic w życiu nie jest czarno-białe, a postanowienie zniszczenia męża generalnie zwykle jest motywowane niezbyt szlachetnymi myślami. Tutaj odpłacamy podłością za podłość – dodaje detektyw Marczulewska.

Zdradzonej kobiecie należy się wsparcie

Czy możliwe jest, by będąc ofiarą zdrady utrzymać emocje na wodzy? Nie jest to sprawa prosta, ale… opłacalna. Z wielu punktów widzenia.

– Zawsze radzę spokój, emocje należy trzymać na wodzy. Zemsta zawsze najlepiej smakuje na zimno, a wiarołomny mąż nadal jest ojcem naszych dzieci. Nie warto przekreślać wszystkich chwil pozytywnych dla zemsty. Kiedyś przyjdzie uspokojenie emocji, a może nawet ucieszymy się, że życie nas popchnęło w tym kierunku. Należy jednak zrozumieć, że zdradzonej kobiecie wali się świat. Musi mieć ona silne wsparcie – dodaje detektyw. – Kończenie związku na wojennej ścieżce nie daje szansy na pozytywną refleksję w przyszłości. Co najbardziej boli zdradzającego? To, gdy jego żona, którą stracił sobie świetnie radzi, świetnie wygląda i udowadnia mu, że go wcale nie potrzebuje – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska.

W pracy detektywa zdarzają się sytuacje, że proszeni jesteśmy o pomoc w ustaleniu sprawców wybicia szyb, wybicia opon czy nawet gróźb karalnych. Zdarzało się, że takie sytuacje miały miejsce „z inspiracji” rozczarowanych małżonek.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA PODCASTÓW GRUPY AVERTO:

https://www.youtube.com/watch?v=OY_lzZCs8aE

https://soundcloud.com/averto-sp-z-o-o