Ustawianie hasła w telefonie, nagłe dbanie o wygląd czy potrzeba izolacji to tylko niektóre z pierwszych symptomów zdrady. Wbrew ogólnej opinii nie zawsze to osoba będąca w związku zauważa te symptomy i zatrudnia specjalistę do potwierdzenia podejrzeń. Ujawniona zdrada zdecydowanie częściej poróżnia, ale zdarzają się przypadki, że jej wyjście na jaw cementuje związek.

 

Mężczyzna odchodzący ma już zaplanowany scenariusz

 

Zdrada często bywa przyczyną rozpadu związku. Powody, sposoby i skutki można analizować dopiero, kiedy wyjdzie na jaw. Partnerzy często decydują się na odkrywanie prawdy na własną rękę, niestety to nie zawsze przynosi zamierzony skutek, a często tylko wzmaga czujność osoby zdradzającej. Bywa, że dopiero odejście partnera wywołuje podejrzenie zdrady. Przyczyny mogą być różne, od tak oczywistych jak pojawiająca się przemoc fizyczna, poprzez brak poczucia bezpieczeństwa, aż do wypalenia się miłości do partnera. Okazuje się jednak, że przygotowanie do zakończenia związku przebiega inaczej jeśli chodzi o mężczyzn, a inaczej u kobiet.

 

– Kiedy mężczyzna mówi „odchodzę” to możemy mieć stuprocentową pewność, że ma nową partnerkę. Przez wszystkie lata, które pracuję nie było mężczyzny, który wynająłby sobie mieszkanie i odszedł sam z siebie.- mówi detektyw Małgorzata Marczulewska. – Kobieta nie zawsze odchodzi dlatego, że kogoś poznała, kobiety są bardziej zaradne życiowo i zdarza się, że odchodzą, bo mają dosyć. Mężczyzna poznaje inną kobietę, tworzy nowy związek, ugruntowuje sobie jakąś pozycję, sprawdza czy w miejscu do którego odejdzie będzie mu na pewno lepiej i dopiero wtedy odchodzi. Do osoby z którą chce prowadzić nowe życie. Nie spotkałam się, z sytuacją, żeby odszedł wcześniej.

 

Sytuacja, kiedy mężczyzna przygotowuje sobie nowe życie przed odejściem oznacza, że przez jakiś czas prowadzi podwójne życie. Nie zawsze jednak wiąże się to z chęcią zakończenia oficjalnego związku. Ujawnienie zdrady nie jest jednoznaczne z tym, że mężczyzna odejdzie. Należy mieć na uwadze, że kochanka nie jest lepsza, jest po prostu inna. Bywa odskocznią, która wnosi w życie coś odmiennego od codziennej rutyny i życia według tego samego schematu przez wiele lat.

 

„Potrzebuję więcej przestrzeni” może oznaczać, że ta przestrzeń ma imię

 

Symptomy, które powinny zasugerować partnerowi, że może dochodzić do zdrady są zazwyczaj takie same, niezależnie od osoby i płci. Częstsze kąpiele, wymiana całej garderoby w krótkim czasie, ukrywanie telefonu, ustawienie na nim hasła dostępu, którego do tej pory nie było, zabieranie go wszędzie ze sobą. Jednak nie tylko to, jak zachowuje się partner, ale i to, co mówi może świadczyć o prowadzeniu podwójnego życia. Oznajmianie potrzeby większej przestrzeni w związku i podkreślanie niezgodności charakterów to także powody do wzmożonej czujności.

 

– Najczęściej klienci przychodzą, kiedy pojawiają się jakiekolwiek podejrzenia. – mówi detektyw Marczulewska – Większość  moich klientów to osoby, które jeszcze są w związku małżeńskim i mieszkają razem. Mniej więcej 20% spraw to te, kiedy współmałżonek już się wyprowadził i nie wiadomo, co się stało. Do tej pory było normalne życie i nagle przychodzi mąż czy żona mówiąc,że odchodzi. Pozostałe 80% spraw, które prowadzimy, to pary w trakcie rozwodu i zamieszkujące razem.

 

Zmiany w zachowaniu partnera czy jego odejście nie muszą oznaczać, że doszło do zdrady. Nie każda większa przestrzeń ma imię. Związki są bardzo różne, każdy z nich ma swoją dynamikę i własne zasady. Ważne jest, żeby obie strony znały i akceptowały te zasady. Relacje mogą się zmieniać, ewoluować i przechodzić różne etapy. Nie każda zdrada oznacza rozpad związku.

 

– Nie zawsze jest tak, że kiedy zdrada się potwierdzi to małżeństwo się rozpada. Są takie sytuacje, że po zdradzie małżeństwo dużo lepiej funkcjonuje niż przed nią. – mówi detektyw. – Są to przypadki, w których sama zdrada powoduje to, że obie strony zaczynają się bardziej starać, żeby poukładać sobie życie. Czasami dla siebie, czasami dla dobra rodziny, czyli też dzieci. Korzystając z usług terapeuty potrafią od nowa stworzyć związek, który funkcjonuje dużo lepiej niż przez zdradą.

 

POSŁUCHAJ PODCASTU:

Soundcloud:

YouTube: