Szczepienia budzą rozmaite wątpliwości, są źródłem wielu dyskusji, krążą o nich legendy, a zdarza się, że rzeczywiście osoby je przyjmujące nie czują się najlepiej. Ale czy ktoś zna lepszy sposób na walkę z chorobami zakaźnymi? Czy gdyby nie było szczepień to pokonalibyśmy Odrę czy Gruźlice? Odpowiedź jest oczywista. Bez szczepienia nie ma szans żebyśmy pożegnali pandemię koronawirusa, a to powinien być cel całego społeczeństwa.

Prezes Małgorzata Marczulewska w imieniu Grupy AVERTO oraz stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom wzięła udział w kampanii społecznej #ZegnamyPandemie przygotowaną przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Jej celem jest popularyzowanie idei szczepień wśród przedsiębiorców oraz zachęcanie szefów firm do promowania szczepień wśród pracowników. W ramach kampanii przygotowane zostały spoty w których wystąpiły znane osoby ze świata zachodniopomorskiego biznesu.

– W Polsce od początku pandemii tysiące firm ogłosiło upadłość lub zostało zlikwidowanych. Jest to dramat nie tylko przedsiębiorców, którzy muszą borykać się z ogromnymi długami, ale i pracowników, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy. Aby wrócić do normalności musimy się zaszczepić. Możemy mieć wątpliwości, możemy mieć pytania, ale nie możemy kwestionować wiedzy naukowej. Apeluję: zaszczep się! Jeżeli nie robisz tego dla siebie, to zrób to dla innych – mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom i Grupy AVERTO.

– Nie ma wątpliwości, że bez szczepień powrót do normalności nie będzie możliwy. Jako przedsiębiorcy, ale i zwykli obywatele mamy dosyć ograniczeń, lockdownu czy innych komplikacji, które przewróciły nasze życie do góry nogami. Szczepionka to bezpieczny sposób na uchronienie się przed koronawirusem. Nie powinniśmy słuchać teorii z Internetu, a zaufać ludziom świata nauki i medycyny. Kampanię Północnej Izby Gospodarczej uważam za doskonały pomysł, który pokazuje, że przedsiębiorcy wiedzą, że to w dużej mierze od nich zależy kiedy wróci normalność – dodaje Prezes Małgorzata Marczulewska.

Północna Izba Gospodarcza organizując kampanię „#ZegnamyPandemie” zachęca przedsiębiorców do szczepienia się, promocji szczepień wśród pracowników oraz – jeżeli to możliwe – do organizowania punktów szczepień w zakładach pracy.

Osoby, które przyjęły zaproszenie do kampanii:

Lesław Siemaszko (Prezes firmy deweloperskiej SIEMASZKO), Laura Hołowacz (Prezes Grupy CSL),  Paweł Fornalski (CEO, założyciel firmy IAI), Andrzej Wróblewski (Prezes Polskiej Żeglugi Morskiej),Katarzyna Opiekulska (Prezes Zarządu firmy LSJ HR Group), Marcin Pawłowski (Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości), Mec. Bożena Licht (prawnik, właścicielka kawiarni Między Wierszami), Mec. Waldemar Juszczak (prawnik, Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga), Anna Tarnowska (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego), Mariusz Siwak (Współwłaściciel Baru Turysta), Marzena Bednarczyk (dyrektor hotelu Dana), Magdalena Kiełbasa (Prokurent w firmie TTS Technologie Tworzyw Sztucznych), Daria Nowak (Prezenterka), Małgorzata Marczulewska (Prezes Grupy AVERTO i stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom)

Twarzami kampanii jest także zarząd Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie:

Prezes Hanna Mojsiuk oraz wiceprezesi: Jarosław Tarczyński oraz Mirosław Sobczyk.