Czy praca detektywa to głównie zajmowanie się zdradami? Z jednej strony stereotypem byłoby mówienie, że tak. Z drugiej, bywają takie sezony, gdy zdecydowana większość tematów, którymi się zajmujemy to właśnie zdrady, romanse i próby odkrycia prawdy, czy podejrzenia naszych klientów są prawdziwe. Kiedy prosić detektywa o pomoc? – Zawsze, kiedy pojawiają się podejrzenia. Lepiej sprawdzić czy są prawdziwe niż pozwolić sobie, by nasze wątpliwości rozbijały spokój w domu. Prawda jest zawsze lepsza niż życie w kłamstwie lub nieświadomości – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska. Grupa AVERTO na szczecińskim rynku działa od 10 lat. – Jesteśmy nazywani specjalistami od zdrad – dodaje.

Jak mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes Grupy AVERTO i prywatny detektyw, dekada pracy w tym zawodzie nauczyła ją jednego: zdrada to najbardziej nieoczywista rzecz na świecie. Dokonują jej młodzi mężowie, ale i pozornie szczęśliwe małżonki. To przelotne przygody, ale i burzliwe i płomienne romanse trwające tygodniami. Czasem są efektem nudy w związku, a czasem to pokłosie choroby, czyli seksoholizmu. Jedno jest pewne – detektyw ma za zadanie zdobyć informacje czy podejrzenia klienta są prawdziwe. Kiedy prawda ujrzy światło dzienne – wszystko będzie inne. Detektyw przyznaje, że wiadomość o zdradzie bardzo zmienia ludzi.

– Często jestem pytana: jak rozpoznać czy mąż lub żona mnie zdradza? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Kobieta zdradza inaczej. Jej powody to zwykle brak docenienia w związku, poczucie bycia niepotrzebną i niekochaną. Jej romanse są dłuższe, tam rządzi potrzeba uczucia, a nie potrzeba zaspokojenia. Panowie odwrotnie. Gdy dopadnie ich nuda to nie szukają emocjonalnej przygody, a raczej fizyczną. Ich romanse zwykle szybko się zaczynają i szybko kończą – mówi Małgorzata Marczulewska. –Nerwowe reakcje na pytania czy ogólne zakłopotanie, gdy pytamy małżonka o spędzanie czasu w pracy również mają duże znaczenie – mówi Prezes Grupy AVERTO.

Czy zdrada zawsze musi oznaczać koniec małżeństwa? – Znałam takie sytuacje, gdy zdrada spowodowała, że małżonkowie wreszcie zaczęli ze sobą rozmawiać. O problemach, oczekiwaniach, trudnych sytuacjach codzienności. Zdrada była złem, ale efekt okazał się dobry: małżeństwo przetrwało i wzmocniło się. Mimo bólu i wielkiej pracy jaka musiała zostać wykonana – dodaje detektyw.

Grupa AVERTO zaprasza do kontaktu – jesteśmy jedną z najwyżej ocenianych agencji detektywistycznych w Polsce. Przed nami żadna zdrada się nie ukryje.

Przeczytaj wrześniowe ECHO Szczecina:
https://www.echoszczecina.pl/magazyn/13-wrzesien-2021/