Portal wSzczecinie.pl przygotował sensacyjny reportaż  o dzikiej lokatorce szantażującej mieszkańca Szczecina. Czym? Kłamstwami, wymysłami i tym, że jeżeli mężczyzna nie pozwoli jej mieszkać nielegalnie w swoim mieszkaniu to zniszczy mu reputację.

„Idę Nad Odrę, dopie*** Ci 200 K.k., strachy na lachy, to możesz sobie, wiesz” – słyszymy na nagraniu, które udostępnił nam szantażowany mężczyzna. Mieszkaniec Szczecina zarejestrował je, gdy kolejny raz dopomniał się o czynsz. Dzika lokatorka bowiem od 13 miesięcy zajmuje jego mieszkanie i za nic nie płaci.

Detektyw Małgorzata Marczulewska przyznaje, że obecnie mamy do czynienia z plagą dzikich lokatorów w Szczecinie. W jej biurze aktualnie prowadzonych jest kilkanaście spraw tego typu, a ona sama zdecydowała się napisać list do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, ponieważ skala problemu związanego z dzikimi lokatorami jest największa w historii.

– Zaraz będziemy jak Hiszpania. Tam również jest gigantyczny problem z dzikimi lokatorami. Polskie prawo daje oszustom przywileje, a uczciwi ludzie muszą latami walczyć w sądzie o to, by wyeksmitować lokatora żyjącego na jego koszt. Rozumiemy ochronę biednych i potrzebujących, ale 90% spraw z dzikimi lokatorami dotyczy osób sprytnych, wyuczonych i wiedzących, że mogą żyć na czyjś koszt – mówi Marczulewska.

POLECAMY CAŁY REPORTAŻ!

https://wszczecinie.pl/dzika-lokatorka-zajela-mieszkanie-przy-ul-wilczej-i-szantazuje-wlasciciela-lokalu-bedziesz-mnie-teraz-utrzymywal/44404