8 lat – dokładnie tyle liczy sobie firma AVERTO. To czas rozwoju, wyzwań, wzlotów i upadków. Najważniejsze jednak, że każdy kolejny pułap swojej działalności Małgorzata Marczulewska i jej zespół osiągali z pasją, konsekwencją, determinacją, podkreślając zawsze, że od ilości spraw ważniejsza jest jakość. Profesjonalizm usług windykacyjnych doprowadził do tego, że po niemal dekadzie działalności AVERTO jest jedną z najbardziej profesjonalnych agencji windykacyjnych i detektywistycznych w Polsce. – Mamy tyle pracy, że ja zapomniałam, że my w piątek obchodziliśmy urodziny – mówi Prezes Marczulewska. – To zdecydowanie czas pełen wyzwań. Pracujemy w branży, która generuje wielkie emocje: u nas, u klientów, u dłużników, wierzycieli. To praca dla ludzi o mocnych nerwach, ale i dla ludzi, którzy kochają swoją działalność – dodaje.

Najpierw windykacja, potem także detektywistyka. „Brakowało nam w działalności możliwości śledzenia dłużników”

Setki rozwiązanych spraw windykacyjnych i setki rozwiązanych zagadek detektywistycznych – podsumowanie ośmiu lat działania grupy AVERTO to sprawa skomplikowana, bo przecież praca w windykacji i przy rozmaitych sprawach detektywistycznych natury gospodarczej i obyczajowej to rzeczy wymagające ogromnego zaangażowania i profesjonalizmu. Małgorzata Marczulewska zakładając firmę AVERTO postawiła sobie za cel stworzenie profesjonalnej firmy windykacyjnej, która będzie spełniać oczekiwania klientów. – Zaczynaliśmy w budynku przy ul. Storrady w Szczecinie i pamiętam jak rozpoczynaliśmy naszą działalność. Wiele się działo przez te 8 lat, były wzloty i upadki, wszystkie doświadczenia uważam za bardzo dobre. 8 lat temu byliśmy firmą, która zajmuje się windykacją, musieliśmy pozyskać naszych klientów. Uczymy się z biegiem lat, postanowiliśmy, że zrobimy wszystko by być najbardziej profesjonalną firmą windykacyjną w Szczecinie, a później w Polsce. Windykacja była zawsze moją pasją – może to brzmi nietypowo – ale już jako młoda dziewczyna, po moich pierwszych zawodowych doświadczeniach wiedziałam, że mogę zmieniać firmy i miasta w których pracuje, ale zawsze będę robić to, co robię – mówi Małgorzata Marczulewska.

Dlaczego powstała firma AVERTO? Prezes Małgorzata Marczulewska tłumaczy to chęcią niezależności oraz kwestią działania według własnych zasad i procedur. Obecność firmy na rynku i rosnące z roku na rok zyski świadczą o tym, że wspomniane metody okazały się skuteczne. Początkowo firma w ofercie miała windykację i monitoring płatności, następnie także wywiady gospodarcze oraz usługi detektywistyczne. – Brakowało nam w działalności możliwości śledzenia dłużników. Naszym klientom zależało na tym, by dowiadywać się, gdzie ukrywany jest majątek dłużnika. Gdy uruchomiliśmy już agencję to okazało się, że jest zapotrzebowanie rynkowe nie tylko na zagadnienia gospodarcze, ale i obyczajowe. Działamy na terenie całej Polski – dodaje Prezes Małgorzata Marczulewska. Firma AVERTO współpracuje z ogólnopolskimi gigantami zatrudniającymi kilka tysięcy pracowników, ale i z małymi firmami.

„Windykator i detektyw – praca trudna, skomplikowana i… niebezpieczna”

Czy windykacja i agencja detektywistyczna są sobie blisko? – Mamy zatrudnionych pracowników z rozmaitymi kwalifikacjami. Sprawy gospodarcze są nadzorowane przeze mnie, bo z moim doświadczeniem jestem w stanie zauważyć pewne rzeczy, których nie widzą inni. Zajmujemy się ustalaniem majątku dłużników, zwykle jest bowiem tak, że egzekucja jest bezskuteczna, a dłużnik jeździ samochodem za milion złotych. Ustalamy majątek, źródła dochodu, przychody. Detektyw może więcej niż windykator, może poszukać głębiej, bliżej obserwować. To nasza recepta na sukces. To połączenie zaowocowało dziesiątkami rozwiązanych spraw, które oceniane były przez niektórych jako sprawy „beznadziejne” – mówi Małgorzata Marczulewska. Nasza rozmówczyni zaznacza, że od początku firma stawiała na jakość obsługi, a nie na ilość spraw do rozwiązania.

Windykator i detektyw – praca trudna, skomplikowana i… niebezpieczna. – Pomagamy klientowi, szkodzimy dłużnikowi. Jesteśmy narażeni na ataki ze strony osób, które muszą uregulować swój dług lub tracą swoje pieniądze ze względu na nasze ustalenia. Staramy się minimalizować ryzyko, działamy mądrze, a nie szybko, choć oczywiście dynamika w tej pracy ma ogromne znaczenie. Nasi detektywi zachowują ostrożność tak, by nic nikomu się nie stało – mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes Grupy AVERTO.

Przed AVERTO więc kolejne lata wyzwań i szykowanie się do świętowania dekady działania na rynku ogólnopolskim. Warto dodać, że Prezes Małgorzata Marczulewska jest inicjatorką powstania stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.