– Takich sytuacji jest coraz więcej, stąd konieczność nagłaśniania takich zdarzeń. Właściciele kwater i domów w pasie nadmorskim wyjeżdżają na całe sezony, zostawiając swój majątek właściwie bez kontroli. To gratka dla złodziei, którzy kradną sprzęt domowy, sprzęt wodny, a nawet samochody. Uczulamy właścicieli kwater nadmorskich, by możliwie często odwiedzali swoje domy oraz uzbroili się w monitoring – mówi Prezes Grupy AVERTO Małgorzata Marczulewska i dodaje, że w ostatnim kwartale roku 2020 zdarzyły się aż cztery zgłoszenia z prośbą o pomoc w przypadkach kradzieży nad morzem.

Ostatnia sprawa dotyczy kradzieży cennego skutera wodnego z parkingu przy ul. Kaprala Koniecznego 7 w Dziwnowie.

Sprawa została zgłoszona do detektywów kilka dni temu. Rozpoczęliśmy aktywne prace mające na celu ustalenie sprawców kradzieży cennego skutera wodnego. Właściciel zadeklarował przekazanie osobie, która ma informacje na tema kradzieży nagrody w wysokości 5000 złotych: – W nocy z 10-11.12.2020 roku około godziny 00:40 dwaj nieznani sprawcy ukradli skuter marki YAMAHA. Osobie, która wskaże sprawców kradzieży lub wskaże miejsce przetrzymywania skutera właściciel wręczy nagrodę w wysokości 5000 zł. Zapewniamy całkowitą anonimowość. Monitoring okolic zarejestrował dwie postacie, które dokonały kradzieży – mówi Prezes Grupy AVERTO Małgorzata Marczulewska.

Osoby mające informacje o złodziejach proszone są o kontakt: 513 513 250

W opustoszałych zimą kurortach złodzieje szukają atrakcyjnych łupów

To nie pierwsze zdarzenia tego typu zgłaszane do prywatnych detektywów w ostatnim czasie. W ostatnim kwartale roku 2020 łącznie zgłoszono do nas prośby o cztery interwencje. Dotyczyły one właśnie kradzieży sprzętu wodnego, samochodu czy wyposażenia apartamentów na wynajem. To bardzo trudne tematy, bo osoby, które zostały okradzione zazwyczaj o kradzieży dowiadują się po czasie.

– Nikt nie zostaje złapany za rękę, musimy więc bazować na zgłoszeniach od świadków, na monitoringu oraz na wizji lokalnej. Prawda jest taka, że kurorty nadmorskie, szczególnie w tej apartamentowej części, w listopadzie, grudniu i styczniu są często opustoszałe. To powoduje, że złodzieje wybierają sobie cel i po prostu zuchwale kradną. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie swoich nieruchomości oraz np. ulokowanie ich blisko monitoringu – mówi Prezes Grupy AVERTO Małgorzata Marczulewska. – Zdarzały się już sytuacje, że sprzęt domowy kradziony był przez pracowników firm remontowych prowadzących zimowe remonty w apartamentach. Ważna jest czujność. W razie potrzeby zajmujemy się takimi sprawami – mówi Prezes Małgorzata Marczulewska.