Portal wSzczecinie.pl opisał skandaliczną sytuację – kobiety były napadane przez niepełnosprawnego intelektualnie mężczyznę. Człowiek ten miał ewidentne zaburzenia, co można było wywnioskować po jego zachowaniu i relacji poszkodowanych. Czy musiało dojść do aż czterech ataków, by mężczyzna został aresztowany? Tym bardziej, że wcześniej już był zatrzymywany.

– Nie może być tak, że psychiczny stan zdrowia tego mężczyzny będzie w tej sytuacji usprawiedliwieniem dla jego zachowania. Jeżeli jest on potencjalnym zagrożeniem dla kobiet, to trzeba jak najszybciej doprowadzić do jego zatrzymania i umieszczenia w odpowiedniej instytucji, która zapewni bezpieczeństwo kobietom w tej okolicy, ale też jemu samemu – mówi Małgorzata Marczulewska. – To nie jest pierwsza sytuacja z udziałem tego człowieka. Nieprzyjemności z jego strony miała też para młodych ludzi, wracająca do mieszkania na wynajem w tej okolicy. Zgłosił się do mnie w tej sprawie właściciel nieruchomości. Pamiętajmy, że w okolicy są hotel, szpital, szkoła tańca, galeria handlowa, tam jest mnóstwo ludzi narażonych na niebezpieczeństwo – mówi prezes zarządu Grupy AVERTO.

Polecamy cały artykuł na portalu wSzczecinie.pl

https://wszczecinie.pl/mezczyzna-napada-na-kobiety-na-niebuszewie-biegl-za-mna-trzaskal-drzwiami-samochodu-wyciagal-mnie-z-auta/44829