– Nie ukrywam, że to jeden z tych utworów na który pomysł przyszedł mi do głowy, gdy stałam w kolejce w sklepie kilka miesięcy temu. Matka, ojciec, dwójka dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. W koszyku czteropak piwa, ojciec proszący kasjerkę o papierosy i… krzyk na dzieci, kiedy te proszą czy mogą kupić sobie lody. Nie, bo nie ma pieniędzy – mówi Małgorzata Marczulewska. – Jak to nie ma pieniędzy? A gdzie jest 500+? – dodaje detektywka. Pamiętajmy, że od tego roku świadczenie wzrosło do 800 złotych.

„IQ 500+” to trzeci singiel Małgorzaty „Małgośki” Marczulewskiej z jej debiutanckiej płyty „Pstro”, która ukazała się w grudniu. Płytę można kupić na stronie Empik.com.

Piosenka jest zainspirowana tym, że na każde dziecko przypada w Polsce świadczenie socjalne, a mimo to, wiele dzieci nie otrzymuje tego, co potrzebuje, bo rodzice wydają te pieniądze na używki dla siebie.

– Jako detektyw zbyt często byłam świadkiem krzywdy dzieci. To jest oburzające i nie ma na to mojej zgody, by 500+ czy 800+ trafiało do rodziców, którzy dzięki tym pieniądzom czują się „królami życia” i nie muszą pracować. Piosenkę napisał Damian Rybicki, a producentem utworu był Maciej Kiersznicki. Celem nie było mówienie, że pomaganie rodzinom jest złe, złe jest ich rozleniwianie i rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo bez kontroli – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes Grupy AVERTO, detektyw, windykator i wokalistka.

O czym śpiewa detektyw Marczulewska? W singlu „IQ 500+” słyszymy frazy: „Żyją tylko za to, co dane. Umysły wyprane znów na błysk” czy „Nie martwią się o nieznane, nieznane nie może do nich przyjść”.

– To jest piosenka, którą nazwaliśmy nawet piosenką socjologiczną, bo tak jak „Lambadziara” jest efektem pewnych społecznych obserwacji i inspiracji z mojej pracy detektywistycznej. Mam nadzieję, że na niektórym do myślenia – dodaje.

Do piosenki powstał teledysk. „IQ 500+” to trzeci singiel Małgorzaty Małgośki Marczulewskiej, który promuje płytę „Pstro”.

PŁYTĘ MOŻESZ KUPIĆ TUTAJ:

https://www.empik.com/pstro-malgoska,p1443566485,muzyka-p

https://averto.pl/malgoska-pstro/