Niemożliwe, stało się możliwe! Dzięki zaangażowaniu mediów i wspaniałej otwartości i chęci pomocy, udało się! Carol, 19-latka z długiem, który zrobiła jej babcia, źle zarządzając jej mieniem, nie zostanie wyeksmitowana.

Chcieliśmy zebrać 50 tysięcy złotych. Wydawało się, że sytuacja będzie niemożliwa do realizacji, bo początek zbiórki nie był łatwy. Postanowiliśmy jednak nie poddawać się i mówić jak najszerzej o tym problemie, o tej sytuacji oraz o tym, że polskie prawo pozwala na zadłużanie niepełnoletnich, gdy ich majątkiem nierozsądnie zarządzają opiekunowie prawni. Jak wiele jest takich sytuacji jak Carol? Jak wiele dzieciaków dziedziczy po rodzicach długi i zaczyna życie w koszmarnej sytuacji? Nie wiemy, ale Carol stała się nieformalną ambasadorką tych, których życie brutalnie dotknęło podwójnie.

Do detektyw Małgorzaty Marczulewskiej zgłaszają się osoby, które miały w przyszłości podobne problemy np. nigdy nie mieli kontaktu z rodzicami, a Ci zwracali się do nich o alimenty lub byli zmuszeni pokrywać koszty ich leczenia, obecności w ośrodkach DPS czy pogrzebów. Czy to sprawiedliwe? Jeżeli człowiek wychowywał się w domu dziecka czy błąkał się po innej rodzinie, to nie powinien być zobowiązany do spłacania zobowiązań swojej rodziny.

Wracając do tematu Carol – udało nam się jej pomóc. Nie straci mieszkania, co więcej, będzie mogła wyremontować swoją kawalerkę. Sprawa jest przejrzysta, a wszystkie wydatki będą transparentnie publikowane na Zrzutce. Udało się zabrać dokładnie 70 335,03 złotych.

Dziękujemy mediom: TVP, Polsatowi, Gońcowi, wszczecinie.pl, Super FM, Wirtualnej Polsce, TOK FM i innym za to, że nie zostali obojętni wobec tej sprawy!

Niech dobro do Was wraca! Carol dzięki Wam staruje w dorosłe życie z czystą kartą!