Prezes Grupy AVERTO Małgorzata Marczulewska była gościem w magazynie reporterów Radia Plus „W rytmie wydarzeń”. W czasie wywiadu była mowa o rosnącym problemie dzikich lokatorów w Szczecinie oraz o tym, jak walczyć z tym procederem. Gościem był także prezes stowarzyszenia Mieszkanicznik Bartosz Deka.

Rozmowy można już wysłuchać na stronie internetowej Radia Plus Szczecin. Powodem audycji była nagłośniona przez Grupę AVERTO sprawa dzikich lokatorów z ulicy Wilczej w Szczecinie. Detektyw Marczulewska mówiła także o innych przypadkach dzikich lokatorów oraz o liście, jaki Grupa AVERTO skierowała do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

– Jeżeli nie nastąpi zmiana przepisów, to będziemy mieć drugą Hiszpanię. Proponujemy zmianę, która pozwoli na skuteczną walkę z dzikimi lokatorami. Co należy zrobić? Rozgraniczyć – eksmisje lokatorów, którzy popadli w długi lub zlicytowano im mieszkanie, ale to lokal, który zajmowali legalnie wcześniej. Takim ludziom należy się czas na wyprowadzkę i mieszkanie socjalne. Inaczej należy traktować tych, którzy wynajęli mieszkanie na rynku komercyjnym i pewnego pięknego dnia postanowili przestać za nie płacić – mówi detektyw i windykator Małgorzata Marczulewska w magazynie Radia Plus. – Dlaczego jeżeli ktoś nie zapłaci w hotelu, to można go wyrzucić, a z prywatnego mieszkania nie można? – pyta Małgorzata Marczulewska.

– Nie rozumiem dlaczego polskie prawo nie chroni właściciela nieruchomości? Pokrzywdzony jest człowiek, który uczciwie zapracował na swoje mieszkanie, a teraz nie ma do niego prawa, bo jest ono zajęte przez dzikiego lokatora. Takie sprawy przed sądami toczą się latami, a efekt jest taki, że dziki lokator żyje na koszt właściciela mieszkania doprowadzając go często do ciężkiej depresji i wielkich strat finansowych – mówi Małgorzata Marczulewska.

POSŁUCHAJCIE ROZMOWY RADIA PLUS:

https://www.radioplus.pl/szczecin/plaga-dzikich-lokatorow-w-szczecinie-aa-kmor-pHUo-U1Zc.html