22 lutego w całej Europie ma miejsce Europejski Dzień Pomocy Ofiarom Przestępstw – to dzień, którego celem jest jasne i wyraźne sprzeciwienie się przemocy i przestępstwom. – To ważny dzień, który przypomina nam, że na jakimś etapie życia, każdy z nas był z jakiegoś powodu osobom pokrzywdzoną przestępstwem lub czyimś złym zachowaniem. Jako detektywi codziennie spotykamy się z niesprawiedliwymi i złymi działaniami wobec naszych klientów. Apelujemy: nigdy nie pozwólcie, by ktoś uczynił z Was ofiarę – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska.

22 lutego to ważna data

Europejski Dzień Pomocy Ofiarom Przestępstw – to inicjatywa stworzona przez Parlament Europejski w 1988 roku, która ma na celu wspieranie ofiar przestępstw. W Polsce od 22 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, w ramach którego osoby poszkodowane mogą bezpłatnie zasięgać porad i pomocy prawnej w wyznaczonych miejscach.

Od 22 lutego do końca miesiąca zapraszamy Was na bezpłatne konsultacje telefoniczne z Małgorzatą Marczulewską, prezesem Grupy AVERTO, detektywem i windykatorem.

Dlaczego to dla nas ważna inicjatywa?

– Słowo ofiara ma wielką moc. Czyni z nas osoby, które zostały oszukane, wobec których dokonano przemocy, które zostały poszkodowane z jakiegoś powodu. To słowo, które niszczy, sieje zniszczenie, zabiera nam energię, sprawia, że nasza samoocena jest słaba, że my jesteśmy słabi. Zawsze mówię kobietom, które do nas trafiają do agencji detektywistycznej, by nigdy nie pozwalały sobie na to, by ktoś uczynił z nich ofiarę. Niestety codziennie pracujemy z osobami, które zostały oszukane finansowo, zdradzone, wobec których stosowana jest przemoc. To sytuacja, która nigdy nie powinna mieć miejsca – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska.

Dlatego Grupa AVERTO już kolejny raz włącza się w obchody Europejskiego Dnia Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Możecie do nas dzwonić i pisać, a pracownicy agencji detektywistycznej i windykacyjnej będą starali się pomóc skonsultować problem i doradzić drogę do jego rozwiązania.

Z jakimi przestępstwami na co dzień radzą sobie nasi detektywi i windykatorzy?

Od oszustw matrymonialnych przez malwersacje finansowe, po przemoc fizyczną, molestowanie seksualne, zdrady, porwania rodzicielskie. Wyobraźnia detektywów i skala naszego działania nie ma granic.

– Największa ilość spraw, którymi zajmujemy się na co dzień to tematy związane ze zdradami. Kolejny temat to oszustwa finansowe: metodą na wnuczka, ukrywanie majątku, uchylanie się od obowiązków alimentacyjnych, takich spraw niestety mamy bardzo dużo. Jest też przemoc, dokumentowanie patologicznych sytuacji w czasie trwania małżeństwa na potrzeby sprawy rozwodowej czy sprawy kryminalne związane z szantażami, w tym szantażami erotycznymi – mówi detektyw Małgorzata Marczulewska.

Potrzebujesz pomocy? Zawsze zachęcamy do kontaktu!